Tajemnice i przyroda wysp maltańskich

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

12 MAJ 17:00

locationKielce, BWA

Na spotkanie z dr hab. prof. UJK Danutą Rasałą „Tajemnice i przyroda wysp maltańskich zaprasza zarząd Oddziału Kieleckiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki i dyrekcja Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.

„Wyspy Malty oferują do zwiedzania zabytkowe stare miasta, pełne pałaców, kościołów, muzeów i malowniczych zaułków. Miasta są otoczone wysokimi murami i bastionami, co świadczy o długim pobycie joannitów. Tutejsze świątynie megalityczne należą do najstarszych budowli kamiennych na świecie, a sześć z nich wpisano na listę UNESCO. Pod ziemią znajdują się ogromne kompleksy katakumb. Bardzo tajemnicze są wyżłobione w wapiennych skałach koleiny, które często kończą się nad skalnymi urwiskami. Urozmaicone linie brzegowe wysp (klify, skały o ciekawych kształtach, solanki i plaże) zachęcają do podziwiania krajobrazów" – napisała podróżniczka.

W związku z pandemią prosimy o stosowanie środków ostrożności – maseczki, zachowanie dystansu, używanie dostępnego na miejscu płynu dezynfekującego do rąk.

Wstęp wolny.

Polub wiadomość
Reklama