dziś

arrow
arrow

11 CZE 19:00

locationKielce, Filharmonia Świętokrzyska

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza w piątek, 11 czerwca, o godzinie 19, na koncert pod hasłem „Estrada młodych”. Na skrzypcach zagra Robert Łaguniak, a Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej poprowadzi Barbara Popławska - obecnie dyplomantka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Robert Łaguniak jest jednym z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych skrzypków młodego pokolenia w Polsce. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie dr hab. Kariny Gidaszewskiej.  

Laureat 80 konkursów międzynarodowych  i ogólnopolskich, m.in. nagrody specjalnej na XV Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego oraz II nagrody i 5 nagród specjalnych na V Międzynarodowym Konkursie im. K. Lipińskiego.

Obecnie wraz z Martą Gidaszewską współtworzy jeden z najbardziej  cenionych zespołów kameralnych w Polsce – Polish Violin Duo, który wygrał kilkadziesiąt konkursów międzynarodowych na całym świecie.

Koncertuje jako solista i kameralista w Polsce, Niemczech, Chinach, Włoszech i Holandii. Jego występy były transmitowane na antenach TVP Kultura, Programu Drugiego Polskiego Radia. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu „Młoda Polska”.

Publiczność usłyszy uwerturę do opery „Dyrektor teatru” Wolfganga Amadeusza Mozarta, II Koncert skrzypcowy d-moll op. Allegro moderato Henryka Wieniawskiego oraz VI Symfonię C-dur D. 589 Małą Franciszka Schuberta.

Bilety w cenie: 32 zł (normalny), 27 zł (ulgowy).

Polub wiadomość
Reklama