Koncert familijny „Świat nutami ożywiony”

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

13 CZE 11:00

locationKielce, Filharmonia Świętokrzyska

Koncert familijny pod hasłem „Świat nutami ożywiony” – to propozycja Filharmonii Świętokrzyskiej na niedzielę, 13 czerwca. Początek o godzinie 11.

Założeniem tego interaktywnego spotkania jest zaprezentowanie i współtworzenie krótkich opowieści oraz większych muzycznych obrazów. Jedne zostaną opracowane na chór a cappella, inne na chór z towarzyszeniem fortepianu. Kilka z nich będzie wykonanych przez połączone chóry oraz publiczność. W ten sposób powstanie okazjonalny zespół, którego członkowie będą do swej roli przygotowywani w trakcie koncertu.

Scenki zostaną wzbogacone o wizualizacje prezentowaną na dużym ekranie kinowym, gdzie pojawią się nuty długie i krótkie, chude i grube, a klucz wiolinowy i basowy wprowadzą słuchaczy do krainy wysokich i niskich dźwięków. Najmłodsza publiczność zostanie także zaproszona do gry na prostych instrumentach perkusyjnych, do których należą np. bum-bum rurki, bębenki, marakasy czy klawesyn.

Wystąpią: chóry dziecięce - Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia w Kielcach, Mała Fermata, Małe Nutki Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach, a także: Piotr Sitkowski i Andrzej Ślązak – fortepian, Magdalena Sitkowska – przygotowanie chóru, dyrygent, Ewa Robak - przygotowanie chóru, dyrygent, animacja publiczności. Prowadzenie - Agnieszka Nowak-Zagóra.

Koncert dla dzieci od lat 5.

Polub wiadomość
Reklama