Premiera w Teatrze Pegaz

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

27 LIP 16:00

locationKielce, Kieleckie Centrum Kultury, Mała Scena

„Bledniejący obraz, który znika” – to kolejny premierowy spektakl przygotowany przez młodzież i studentów związanych z Teatrem Pegaz. Opowiada o życiowych rozterkach młodych ludzi, którzy muszą wybierać między „być” a „mieć”, próbując odnaleźć swoją drogę pośród pułapek coraz bardziej dorosłego życia.

Doświadczony biznesmen wspomina na zasadzie retrospekcji swoje życie osobiste, przeplatające się z refleksjami egzystencjalno-filozoficznymi, z młodymi dziewczynami szukającymi atrakcyjnej i nieprzeciętnej przyszłości, dzieli się swoimi spostrzeżeniami rozpatrywanymi z perspektywy człowieka, który stał się bardzo bogaty i dla wielu młodych jest przykładem.

Używając rozmaitych racjonalnych argumentów młode dziewczyny wchodzące w różne role społeczne przedstawiają motywy swojego często zaskakującego postępowania. Energetyczne dialogi i rozgrywane sceny są dowodem na względność powierzchownych ocen wypowiadanych na temat bohaterów spektaklu. Cały wachlarz problemów zawartych w sztuce z pewnością nie omija widzów.

Autor i reżyseria: Andrzej Skorupski
Choreografia: Małgorzata Ziółkowska
Scenografia: Robert Pęczek
Występują: Aleksandra Karyś, Paulina Picheta, Aleksandra Woch, Daria Żmuda, Adam Bukowski, Krystian Łata, Wojciech Rutkowski, Dominik Słupiński, gościnnie Marcin Brykczyński.

Premiera w niedzielę, 27 czerwca, o godzinie 16, na Małej Scenie KCK, wstęp wolny.

Polub wiadomość
Reklama