Alicja w Krainie Czarów

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

18 WRZ 18:00

locationKielce, Plac Moniuszki 2b, Duża Scena

Kielecki Teatr Tańca zaprasza dzieci na widowisko taneczne pod tytułem „Alicja w Krainie Czarów”. Odbędzie się w sobotę, 18 września, o godzinie 18. Spektakl wpisuje się w kielecki Festiwal Wiatru.

„Alicja w Krainie Czarów” to widowisko łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się m.in.: niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np.: Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreślona będzie również poprzez warstwę plastyczną obrazu: ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię.

Spektakl realizowany jest w radosny i kolorowy sposób, twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca: poczynając od stepowania, rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny, pozwoli zarówno dzieciom jak i dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji.

W spektaklu wystąpią zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz uczniowie ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Autorskie libretto: Elżbieta Pańtak, choreografia: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak,
kostiumy: Małgorzata Słoniowska, scenografia: Grzegorz Pańtak, muzyka: collage muzyki filmowej i rozrywkowej, wizualizacje: Jaśmina Parkita, Grzegorz Kaczmarczyk, Bartosz Kruk.

Czas trwania: 2 akty po 45 i 55 minut (z przerwą).

Rezerwacja biletów: 41 367 67 12, www.ktt.pl

Cena biletu - 30 zł (ulgowy), 55, 65 zł (normalny).

Polub wiadomość
Reklama