Nocny Kochanek w Targach Kielce

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

12 LIS 18:00

locationKielce, Targi Kielce

Już 12 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce zagra legenda prześmiewczego heavy metalu pod flagą biało-czerwoną, czyli Nocny Kochanek! Występ będzie częścią trasy „Stosunkowo udana trasa”, promującą najnowszy album zespołu – „Stosunki Międzynarodowe”.

Jak mówią twórcy, poprzez ten album, zespół chce skupić uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się 9 utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.

Koncert odbędzie się w piątek, 12 listopada, o 18.00 w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Bilety dostępne tylko w sprzedaży online: 69 PLN przedsprzedaż/ 79 PLN w dniu koncertu.

Dzieci do 10. roku życia wchodzą za darmo - pod opieką jednego z rodziców, posiadającego ważny bilet wstępu na koncert!

 

Fot. Zdjęcie z koncertu Nocnego Kochanka w Radiu Kielce

Polub wiadomość
Reklama