„Deszczowa Bajka” na fotografii

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

locationKielce, Dom Kultury "Zameczek"

Dom Kultury Zameczek zaprasza na wystawę fotografii Michała Wyszyńskiego pt. „Deszczowa Bajka”, której wernisaż odbędzie się 26 listopada, o godz. 18:00, w Galerii Art-Styl. Po wystawie zaplanowano koncert Oliwii Skrzypczyk. Wstęp wolny.

O autorze:

Michał Wyszyński urodził się w 1983 roku w Warszawie. Z fotografią na stałe związał się ponad dwadzieścia lat temu. Swój warsztat szlifował w Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Swoją wiedzę przekłada na zdjęcia głównie o tematyce krajobrazu i architektury, jednakże z każdym rokiem możemy obserwować również stały progres w fotoreportażach sportowych.

W swoim skromnym dorobku może odnotować prezentacje na kilkunastu wystawach zbiorowych oraz kilka wystawach indywidualnych, z czego najgłośniej mówiło się o wernisażu pod tytułem Śpiący Lwów. Zdjęcia Michała Wyszyńskiego zakupione zostały przez prywatnych kolekcjonerów m in. ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Niemiec oraz oczywiście z Polski.

 

O wystawie:

Listopadowa wystawa poświęcona jest czeskiej Pradze, którą autor odwiedził w zeszłym roku i pracując w strugach, deszczu odkrył bajkową stronę stolicy naszych południowych sąsiadów...

 

Oliwia Skrzypczyk:

Multiinstrumentalistka, wokalistka, aranżerka, menadżerka. Urodzona w 1992 roku w Bytomiu. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Gra na altówce, skrzypcach, mandolinie i fortepianie. Laureatka wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Zdobywczyni m.in. I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Sztokholmie, III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Treviso, Nagrody Specjalnej na IX Międzynarodowym Konkursie Altówkowym im. J. Rakowskiego w Poznaniu, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Wielokrotna Stypendystka Ministra Kultury, Premiera, itd.

Oliwia nagrywała muzykę do filmów oraz ubarwiała wiele projektów artystycznych w Polsce i za granicą. Współpracowała z wieloma czołowymi artystami polskiej i międzynarodowej sceny, takimi jak m in. Rod Stewart, Placido Domingo, Andrea Bocelli, Michał Szpak, Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Maryla Rodowicz, Varius Manx.

 

Polub wiadomość
Reklama