Wieczór literacki z twórczością Jana Pawła II w tle

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

07 GRU 17:00

locationKielce, Wojewódzki Dom Kultury

W Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury odbędzie się wieczór literacki "Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II" połączony z wręczeniem nagród laureatom I Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego poświęconego twórczości Świętego Jana Pawła II. Podczas spotkania otwarta zostanie wystawa filatelistyczna „Drogi do świętości”.

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach i Związek Literatów Polskich Oddział w Kielcach zapraszają 7 grudnia, o godzinie 17.00.

Wojewódzki Konkurs Literacki „Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II” był zorganizowany w celu upowszechniania twórczości poetyckiej i nauczania papieża – Polaka, propagowania norm moralnych i etycznych, a także stworzenia przestrzeni dla wrażliwych i utalentowanych pisarzy i poetów-amatorów.

Organizatorami konkursu był Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach i Kuria Diecezjalna w Kielcach. Uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie napisać wiersz lub opowiadanie / wspomnienie. Prace konkursowe były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.

Polub wiadomość
Reklama