dziś

arrow
arrow

locationKielce, Filharmonia Świętokrzyska

Kanon polihymnii – koncert z tego cyklu odbędzie się w piątek, 26 listopada, o godzinie 19, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej pokieruje maestro Antoni Wit.

Antoni Wit jest profesorem dyrygentury Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Dyrygent honorowy Filharmonii Krakowskiej, profesor Honorowy Keimyung University (Korea).W latach 2002–2013 sprawował funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Narodowej w Warszawie. W latach 2013-2018 dyrektor artystyczny Orquesta Sinfónica de Navarra w Pampelunie.

Studiował dyrygenturę u Henryka Czyża w PWSM w Krakowie, ukończył również studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Działalność zawodową rozpoczął jako asystent Witolda Rowickiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Po otrzymaniu II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. Herberta von Karajana w Berlinie w 1971 roku został asystentem patrona konkursu.

Występował niemal we wszystkich ośrodkach muzycznych Europy, Azji, Australii i obu Ameryk. Jego nagrania znajdują się na ponad 200 płytach, które otrzymały liczne nagrody (m.in. Grammy Award 2013 oraz sześć innych nominacji do tej nagrody, Diapason d'Or i Grand Prix du Disque de la Nouvelle Académie, Cannes Classical Award, Choc, cztery polskie Fryderyki). Należy do nielicznego grona artystów na świecie, których płyty sprzedano w łącznym nakładzie niemal pięciu milionów egzemplarzy.

Bilety w cenie 30 zł - normalny i 25 zł - ulgowy do nabycia w kasie biletowe Filharmonii w godz. 9.00 – 17.00.

Polub wiadomość
Reklama