Kamil Pacholec – koncert

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

locationKielce, Kieleckie Centrum Kultury, Duża Scena

Chcesz posłuchać Chopina w wyjątkowym, mistrzowskim wykonaniu i przy okazji wesprzeć ogromnie utalentowanego muzyka? Nasz finalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, kielczanin Kamil Pacholec wystąpi 5 grudnia, na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Początek o godzinie 19.

Kamil Pacholec znalazł się w gronie dwunastu finalistów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Podczas odbywającej się w październiku imprezy, która – zgodnie z tradycją organizowana jest raz na 5 lat w Warszawie – nasz pianista otrzymał wyróżnienie jury.

Całkowity dochód z biletów zakupionych na koncert przeznaczony będzie na stypendium, które pozwoli naszemu wirtuozowi kontynuować naukę pod okiem najlepszych pedagogów fortepianu na świecie. Nasz muzyk chciałby studiować w Bostonie, Miami lub jednym z krajów europejskich.

Bilet wstępu: 100 zł.

Kamil Pacholec naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego. Szkolił się pod okiem pedagog Małgorzaty Kowalskiej. Gdy miał 11 lat po raz pierwszy wystąpił  z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W wieku12 lat wygrał Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Fortepianu I stopnia w Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, został stypendystą instytucji. Trampoliną do międzynarodowej kariery solisty było zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Katowicach pod patronatem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w 2016 roku.

Konkurs był wieloetapowy i przeznaczony dla studentów i doktorantów, a Kamil  Pacholec był wtedy uczniem 6. klasy szkoły średniej. Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Livorno (2018), laureat II nagrody i wielu dodatkowych nagród na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego (2019). Stypendysta m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów. Od 2016 r. jest objęty opieką Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w ramach programu „Młode Talenty”. W 2018 r. otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Polub wiadomość
Reklama