Memorial To Miles Post Scriptum – Wojciech Lipiński 4tet

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

09 GRU 19:00

locationKielce, Kieleckie Centrum Kultury, Mała Scena

Gitarzysta Wojciech Lipiński wystąpi 9 grudnia na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Początek o godzinie 19.

Opis organizatora:

Nieprzeciętny suplement dla fanów Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival. Zapraszamy na odsłonę wyjątkowego projektu cenionego gitarzysty, improwizatora, związanego z Kielcami pedagoga.

Wojtek Lipiński – gitara;
Piotr Sitkowski – instrumenty klawiszowe; Patryk Miszczak – gitara basowa;
Kuba Nowak – perkusja

Wojtek Lipiński postanowił podzielić się swoją muzyką z kielecką publicznością w doborowym towarzystwie przyjaciół – muzyków, tworzących pod jego wodzą kwartet. W tym gronie zrealizowali już z powodzeniem kilka projektów muzycznych, w tym: „Żelazne piosenki” – koncert jubileuszowy dla TLiA Kubuś zawierający nowe, często zaskakujące aranżacje piosenek ze spektakli teatralnych.

Podczas koncertu usłyszymy między innymi utwory z płyty „3po3”, która uplasowała się na 5 miejscu w plebiscycie czytelników portalu JazzPRESS i słuchaczy Radia JazzFM, w kategorii na najlepszą, polską płytę jazzową roku 2020, a także za sprawą zaproszonych gości – muzyczne niespodzianki.

Grono muzyków zasilą: improwizująca wokalistka – Ola Lipińska, żona Wojtka, z którą wspólnie zrealizował już trzy płyty, Paweł Okła – wokalista i gitarzysta o frapującej barwie głosu pozwalającej mu dobrze poczuć się zarówno w repertuarze rockowym jak i jazzowej ballady, a także Łukasz Mazur – pianista jazzowy, którego kompozycję „Obernowy” nagraną wspólnie z Wojtkiem usłyszymy podczas koncertu.

Bilety: 25 zł

Polub wiadomość
Reklama