dziś

arrow
arrow

30 GRU 19:00

locationKielce, Kieleckie Centrum Kultury, Mała Scena

#KochajmySię, to kameralny spektakl muzyczny utrzymany w stylistyce dawnego kabaretu. Sentymentalna, ale również niebywale emocjonalna i żywiołowa podróż muzyczna bazująca na wspaniałych tekstach mistrzów polskiej piosenki w oryginalnych aranżacjach. 30 grudnia, o godz. 19 zostanie pokazany na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w wykonaniu Teatru TeTaTeT.

Opis organizatora:

Sięgniemy do największych szlagierów lat 20. i 30. XX wieku, ale także Kabaretu Starszych Panów oraz twórczości m.in. Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego. Przepiękne słowa, anegdoty oraz porywające nuty przepełnione poetyckim językiem oraz wyrafinowanym dowcipem, których wspólnym mianownikiem jest tematyka miłości i namiętności, gdzie piosenka w zabawny sposób komentuje relacje między kobietą a mężczyzną.

Chcemy tym spektaklem przypomnieć widzom najpiękniejsze polskie piosenki i ballady, gdzie szlachetność oraz kultura słowa, niosą ze sobą ładunek pozytywnych emocji, których tak bardzo nam potrzeba w tych zabieganych czasach wszechobecnej agresji, wulgarności i nienawiści. Melodyjną piosenką oraz literackim słowem pragniemy przypomnieć, że miłość napełnia ludzkie serca i umysły pozytywną wibracją. Po prostu... Kochajmy się!"  

W spektaklu usłyszymy m.in. takie piosenki jak: Odrobinę szczęścia w miłości, Bo we mnie jest seks, Wariatka tańczy, Baby i wiele innych.

SCENARIUSZ I REŻYSERIA - MIROSŁAW BIELIŃSKI  

OPRACOWANIE MUZYCZNE I PRZYGOTOWANIE WOKALNE - WOJCIECH LISOWICZ

SCENOGRAFIA - IWONA JAMKA  

KOSTIUMY - ADRIAN PACHOLEC  

RUCH SCENICZNY - KAZIMIERZ KNOL  

KONSULTACJE WOKALNE - ANDRZEJ WOLSKI  

OBSADA (m.in.): Teresa Bielińska, Magdalena Daniel, Anna Iwasiuta, Ewa Pająk, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Magda Szczepanek, Mirosław Bieliński, Marcin Brykczyński, Michał Chołka  AKOMPANIAMENT - Wojciech Lisowicz  

Obsada tego spektaklu będzie wymienna w zależności od dyspozycyjności artystów i terminu spektaklu.  Nie chcemy też zamknąć pracy nad tym spektaklem w dniu premiery. Pragniemy stworzyć widowisko, które będzie "żywe" i które będzie się nieco różniło od poprzednich spektakli. Dlatego proponujemy zmienną obsadę oraz bogaty repertuar.

Polub wiadomość
Reklama