dziś

arrow
arrow

10 KWI 18:00

locationKielce, Kieleckie Centrum Kultury, Duża Scena

"Straszny dwór" Stanisława Moniuszki będzie pierwszym spektaklem wystawionym w ramach nowego cyklu "Poznaj operę" w Kieleckim Centrum Kultury. Jego fragmenty zostaną pokazane w niedzielę, 10 kwietnia, o godz. 18.00, na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

#POZNAJOPERĘ to niezwykły projekt przybliżający najlepsze i najważniejsze spektakle operowe w historii.

Prócz warstwy muzycznej – arie śpiewane są przez wyśmienitych solistów operowych związanych z największymi polskimi scenami operowymi – projekt zawiera także przebogate walory plastyczne i historyczne. Spektakle połączone z wystawami plakatów, programów oraz fotosów z realizacji poszczególnych tytułów, na wielu światowych scenach, zgromadzonych przez wybitnego znawcę opery, red. Adama Czopka, który dodatkowo przeprowadzi nas przez libretto każdej opery dodając mnóstwo przeciekawych kontekstów.

"Straszny dwór" to nie tylko najdoskonalsze, od strony muzycznej, dzieło Stanisława Moniuszki, ale także wysuwające się na czoło całej polskiej twórczości operowej XIX wieku. Wspaniałe arie, niezwykła inwencja melodyczna i urzekająca atmosfera polskości to niepodważalne walory tego utworu. Dodatkową wartość stanowią elementy barwnego polskiego folkloru, liczne wątki patriotyczne oraz atmosfera szlacheckiego dworu sprawiają, że dziś utwór ten uznaje się za polską operę narodową.

Więcej o spektaklu i projekcie na internetowej stronie Kieleckiego Centrum Kultury.


Na zdjęciu Grzegorz Szostak - bas, jeden z solistów i reżyser tej wersji opery.

Polub wiadomość
Reklama