Wróć

Rozmowa Dnia

17.07.2013 / Beata Szczepanek

Data publikacji: 17.07.2013 08:53
Autor: Robert Kałuża , Iwona Murawska
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

W województwie świętokrzyskim 4 tysiące 300 osób korzysta ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta. To dobry wynik, który sprawia, że jesteśmy w czołówce w skali kraju - poinformowała na naszej antenie Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Tak zwany ZIP, to nowy pomysł Narodowego Funduszu Zdrowia. Od początku lipca nie wychodząc z domu możemy m.in poznać historię swojej choroby, rodzaj pobieranych zabiegów a także ich koszty. Żeby mieć wgląd w swoje dane, trzeba mieć login i hasło. Do tej pory - aby je otrzymać - należało odwiedzić oddział funduszu. Teraz pacjent będzie miał także inną możliwość."Uruchamiamy mobilne stanowisko. Będziemy jeździć do firm, zakładów pracy i urzędów, na przykład do ZUS-u czy Wodociągów Kieleckich i podczas takich wizyt będzie można załatwić wszelkie formalności" - mówi Beata Szczepanek.

Dodaje że system działa dopiero od kilkunastu dni i pojawiają się pewne - jak to określiła - nieprawidłowości. Pacjenci zgłaszają, że z dokumentacji w systemie wynika, iż korzystali z jakiegoś zabiegu -  w rzeczywistości natomiast, u takiego lekarze wcale nie byli. O takiej sytuacji należy powiadomić oddział NFZ. Gość Radia Kielce podkreśla, że każdy taki przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Tagi do tego wpisu