Żołnierze WOT szkolą się w Jędrzejowie

Data publikacji: 15.02.2020 10:00
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
15.02.2020. Jędrzejów. Szkolenie 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

15.02.2020. Jędrzejów. Szkolenie 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Jędrzejów / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kolejne szkolenia odbywają w ten weekend żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jedno z nich obyło się w sobotę na strzelnicy w Jędrzejowie.

Jak informuje podporucznik Krzysztof Binkiewicz, dowódca 3. Kompanii Lekkiej Piechoty 101. Batalionu 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, szkolenia rotacyjne poza terenami wojskowymi są już w Wojskach Obrony Terytorialnej normą, a nie wyjątkiem. Praktycznie w każdy szkoleniowy weekend w kilku miejscach na terenie całego kraju odbywają się takie zajęcia.

- Dzięki tym zajęciom żołnierze WOT będą w stanie wspomagać wojska operacyjne, a także ludność miejscową w działaniach kryzysowych. Chodzi m.in. o usuwanie skutków powodzi - podkreśla.

W szkoleniach bierze udział m.in. szeregowy Michał Tatar z Włoszczowy. Jak mówi, do WOT dołączył we wrześniu ubiegłego roku.

- Postanowiłem dołączyć, ponieważ pasjonują mnie militaria i wojsko. To wszystko mogę połączyć ze szkołą, ponieważ chodzę do technikum i w tym roku zdaję maturę. Jest to takie oderwanie się od codzienności. Poza tym wiele się tu nauczyłem - zaznacza.

Jędrzejów to nie jedyne miejsce, które w ten weekend świętokrzyscy terytorialsi wybrali do ćwiczeń. Jutro udadzą się m.in. do Oksy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama