Praca dla niepełnosprawnych

Data publikacji: 17.02.2020 10:52
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
17.02.2020. Kielce. Na zdjęciu Andrzej Michalski  dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON

17.02.2020. Kielce. Na zdjęciu: Andrzej Michalski - dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Przez ostatnie pięć lat więcej osób niepełnosprawnych znalazło pracę – mówił w „Na każdą pogodę” Andrzej Michalski. Dyrektor kieleckiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomniał, że pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych otrzymują dofinansowanie w wysokości od 450 do 1800 zł. Za schorzenie specjalne dodatkowo doliczane jest 600 zł.

Pośrednictwem pracy i doradztwem zawodowym zajmują się Powiatowe Urzędy Pracy. To tam należy szukać ofert. Dzisiaj poszukiwani są pracownicy z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Mogą znaleźć oni pracę w zakładach fryzjerskich, cukierniczych, ale także na samodzielnych stanowiskach, na przykład jako informatycy.

Andrzej Michalski dodał na antenie Radia Kielce, że niepełnosprawnym w znalezieniu pracy może pomóc nowy projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Jego celem jest przygotowanie podstaw pod system rehabilitacji kompleksowej. Dzięki temu firmy, które biorą udział w projekcie, deklarują znalezienie pracy dla co najmniej 60 proc. jego uczestników. Jak tłumaczył dyrektor PFRON Andrzej Michalski, uczestnikom programu gwarantowane są między innymi zabiegi mające na celu usprawnienie i poprawę stanu zdrowia.

Szczegóły w kieleckim oddziale PFRON, numer telefonu: 41 230 97 00.

Pierwsza część rozmowy:

Druga część rozmowy:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama