Dzieci za własne pieniądze nagrały płytę

Data publikacji: 19.02.2020 13:28
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zespół Kukułeczka

Zespół Kukułeczka
Fot. Fundacja Kukułeczka/Facebook

Dziecięcy zespól folklorystyczny Kukułeczka ze Starachowic nagrał własną płytę. Dzieci samodzielnie zdobyły na ten cel pieniądze.

Jak informuje opiekun i założycielka zespołu Marta Blicharz, w okresie Bożego Narodzenia, Kukułeczka kolędowała w kościołach Starachowic, Skarżyska i okolicznych miejscowości. Zgromadzone dzięki temu fundusze - 3,5 tys. zł, pozwoliły na nagranie płyty i opracowanie dźwięku.
Znalazły się na niej popularne kolędy, ale i mniej znane utwory. Młodym śpiewakom akompaniowała kapela Kukułeczki, również składająca się z młodzieży.

W planach zespołu jest przygotowanie kolejnych utworów. Na razie płyta pojawi się w niewielkim nakładzie, a podczas wakacji artyści będą pracować nad kolejnymi kolędami, które dołączą do zbioru. W ogólnej sprzedaży płyta ma być dostępna w październiku.

W nagraniach uczestniczyło około 30 dzieci, które przez kilka kolejnych tygodni jeździły z koncertami po okolicy. Zespół Kukułeczka jest prowadzony przez fundację pod tą samą nazwą, nie ma dotacji samorządowych i utrzymuje się z projektów oraz własnej pracy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama