Przedstawiono sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy

Data publikacji: 19.02.2020 14:45
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: IAR
Komentarze
15.02.2020. Warszawa. Konwencja PiS  inauguracja kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Na zdjęciu Andrzej Duda prezydent RP ubiegający się o reelekcję

15.02.2020. Warszawa. Konwencja PiS - inauguracja kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Na zdjęciu: Andrzej Duda, prezydent RP ubiegający się o reelekcję
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szefową sztabu programowego prezydenta Andrzeja Dudy została Beata Szydło, a szefem sztabu organizacyjnego Joachim Brudziński. W Warszawie zaprezentowano sztab wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

Szefową kampanii została Jolanta Turczynowicz-Kieryłło - informował dziennikarzy rzecznik sztabu wyborczego Adam Bielan.

- Wszystkie osoby, które pełnią funkcję w sztabie, to była osobista decyzja pana prezydenta - zaznaczył rzecznik.

Dodał, że jutro około południa na trasę wyruszy Dudabus. Odwiedzi Kutno, Turek, Łowicz.

Podczas prezentacji sztabu prezydent Andrzej Duda apelował o kampanię opartą na szacunku i kulturze.

- Ja proszę o to, żeby nie było takich sytuacji, jak niedawno mieliśmy miejsce w Pucku, czy takich sytuacji jak mieliśmy ostatnio miejsce niestety w polskim Sejmie. Żeby nie było obrażających gestów obscenicznych, żeby nie było obrażających słów - mówił prezydent. - Mam nadzieję, że ta kampania będzie kampanią, w której wszyscy pokażemy, że nie zgadzamy się z takimi działaniami i że politykę można prowadzić inaczej, a walka wyborcza oznacza także i kulturę - dodał Andrzej Duda.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama