Radio Kielce uruchomi serwis internetowy „Strefa munduru”

Data publikacji: 20.02.2020 15:22
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.02.2020 Kielce. Spotkanie inicjujące projekt Radia Kielce  Strefa munduru.

20.02.2020 Kielce. Spotkanie inicjujące projekt Radia Kielce - „Strefa munduru”.
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Radio Kielce uruchomi wkrótce nowy serwis internetowy - „Strefa munduru”. Ma on być poświęcony służbom mundurowym z województwa świętokrzyskiego.

- Byłyby tam prezentowane zdjęcia i filmy z akcji ratunkowych, ćwiczeń, manewrów i ważnych zajęć żołnierzy, strażaków, policjantów, leśników i innych formacji - zapowiada Dionizy Krawczyński z Redakcji Internetowej Radia Kielce, koordynator projektu.

- Łączy ich wszystkich mundur i służba. Chcielibyśmy, żeby zaczęli się chwalić tym, co robią. Czasem nawet ich sąsiedzi nie wiedzą co robią ci wspaniali ludzie, jak ciężko ćwiczą i jak wyglądają przeprowadzane przez nich akcje - wyjaśnia Dionizy Krawczyński.

Dziś w siedzibie Radia Kielce odbyło się spotkanie inicjujące projekt z udziałem przedstawicieli świętokrzyskich służb.

Jak mówi inspektor Artur Bielecki, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, może to być kolejna platforma kontaktu policji ze społeczeństwem.

- Każdą taką inicjatywę oceniamy pozytywnie, bo chcemy dotrzeć ze swoimi informacjami do jak najszerszego grona. W ten sposób możemy promować naszą służbę. Chcemy mieć dobrych kandydatów i zdajemy sobie sprawę z tego, że aby ich zachęcić, musimy im pokazać jak ta służba wygląda na co dzień i jakie przynosi efekty - mówi inspektor Artur Bielecki.

Pułkownik Grzegorz Motak, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przyznaje, że w jego ocenie to trafiona inicjatywa. WOT także chętnie prezentowałby tam swoją działalność.

- Chcemy pokazywać to, do czego zostaliśmy stworzeni, nasza codzienną pracę, a także wewnętrzne życie jednostki. Wszystko, co zachęci do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej - powiedział pułkownik Grzegorz Motak.

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego pułkownik Jarosław Molisak dodał, że cieszy go inicjatywa Radia Kielce, dzięki której każda jednostka mogłaby prezentować swoją specyfikę.

- W przypadku świętokrzyskiej administracji wojskowej jest to promocja ochotniczych form służby wojskowej - powiedział pułkownik Jarosław Molisak.

Dodał, że w jego ocenie projekt Radia Kielce będzie dużym wsparciem w pozyskiwaniu ochotników do wszystkich form służby wojskowej, także do służby zawodowej.

Z kolei brygadier Grzegorz Rajca, zastępca Wojewódzkiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, dodał, że poprzez nowy serwis chciałby prezentować informacje o akcjach ratowniczo-gaśniczych i prewencyjnych państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Reprezentant Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Paweł Kosin podkreśla, że leśnicy starają się być obecni w mediach społecznościowych. Obecnie na portalu Facebook mają ponad 300 profili nadleśnictw, które można śledzić. Swoje doświadczenie leśnicy chcą wykorzystać w tworzeniu nowej inicjatywy Radia Kielce. 

- Będziemy się starali możliwie aktywnie uczestniczyć w pracach nad tworzeniem tego serwisu. Widzimy, że ludzie są bardzo zainteresowani tym, co się dzieje w lesie. Na podstawie zasięgu wielu postów widać, że są to treści chętnie udostępniane i żywo komentowane. Pozwala nam to też obalać wiele mitów o lesie i pracy leśnika - dodaje Paweł Kosin.

Obecnie inicjatywę Radia Kielce pod nazwą „Świętokrzyska Strefa Munduru” można śledzić na portalu społecznościowym Facebook.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama