Jest szansa na nowe boiska

Data publikacji: 20.02.2020 16:58
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.02.2020 Jędrzejów. Boisko przy SP nr 2

20.02.2020 Jędrzejów. Boisko przy SP nr 2
Fot. Grażyna Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jędrzejowie wreszcie doczeka się nowego boiska wielofunkcyjnego. To jedyna placówka w mieście, która wciąż korzysta ze starego, betonowego placu gry, zbudowanego na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Wicemarszałek Marek Bogusławski informuje, że Zarząd Województwa jednogłośnie podjął decyzję o przekazaniu 3 mln. zł na modernizację boisk w Jędrzejowie. 2 mln zł mają być przeznaczone właśnie na powstanie obiektu przy "dwójce”, a milion złotych na remont boisk przy Szkole Podstawowej nr 4 i pływalni miejskiej.

Na razie są to jednak pieniądze wirtualne, ponieważ samorząd czeka na to, żeby Komisja Europejska wyraziła zgodę na przesunięcie niewykorzystanych dotychczas pieniędzy z unijnych dotacji. Decyzja zapadnie do końca kwietnia.

Zadowolony z tej informacji jest Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Przypomina, że gmina kilka lat temu złożyła do marszałka wniosek o sfinansowanie z unijnych dotacji budowy trzech boisk i dwóch hal sportowych. Nie otrzymała jednak tych pieniędzy.

- Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli rozpocząć działania proceduralne i przystąpimy do przetargu - powiedział włodarz Jędrzejowa.

Uczniowie "dwójki" zazdroszczą boisk kolegom z innych szkół. Dlatego mają nadzieję, że wreszcie i u nich się coś zmieni.

Szkoła od 6 lat ma projekt nowego boiska wielofunkcyjnego, który za darmo wykonali rodzice uczniów. W „dwójce” uczy się prawie 470 uczniów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama