Związkowcy z MPK zniesmaczeni postawą miasta [OŚWIADCZENIA]

Data publikacji: 21.02.2020 15:39 / Data aktualizacji: 21.02.2020 19:33
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Związkowcy z kieleckiego MPK zarzucają władzom miasta oszustwo i prowokację. To efekt sytuacji, do której doszło dzisiaj w kieleckim ratuszu.

Miały się tam odbyć rozmowy przedstawicieli przewoźnika i władz miasta. W delegacji ratusza pojawił się jednak zastępca prezydenta Arkadiusz Kubiec, z którym załoga MPK jest mocno skonfliktowana. W związku z tym, pracownicy firmy zerwali rozmowy.

Związkowcy wydali oświadczenie, w którym podkreślają, że czują się oszukani przez miasto, a wydelegowanie do rozmów Arkadiusza Kubca nazywają prowokacją.

W piśmie, przedstawiciele załogi informują, że powiadomili wcześniej miasto, iż nie będą prowadzić z nim negocjacji. Jako powód podają kilka wypowiedzi wiceprezydenta, który stwierdził m.in., że związkowcy nie są dla niego stroną do rozmów o sytuacji komunikacyjnej w mieście. Obciążają go również odpowiedzialnością za zerwanie podobnych rozmów w sierpniu ubiegłego roku.

W piśmie czytamy: "Widzimy, że po raz kolejny zostaliśmy oszukani i sprowokowani do podjęcia dalszych radykalnych działań, widzimy w tym, że nie są to ani względy ekonomiczne, ani społeczne, nie ma w tym też troski o dobro pasażerów, a jedynie można zauważyć ambicje polityczne".

Związkowcy zapowiadają też podejmowanie kolejnych działań protestacyjnych.

Do sprawy na Facebooku odniósł się także wiceprezydent Kielc, Arkadiusz Kubiec, również wydając oświadczenie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama