Planszowe zmagania w Kielcach

Data publikacji: 22.02.2020 05:20 / Data aktualizacji: 22.02.2020 14:21
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miłośnicy gier bez prądu spotkali się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Po raz szósty odbywa się tam Wielki Bój Planszówkowy. Organizatorzy przygotowali ofertę zarówno dla zupełnych amatorów, jak i doświadczonych strategów.

Michał Pajek, właściciel „Kuferka z planszówkami”, współorganizator wydarzenia powiedział, że zainteresowanie takim grami w Polsce systematycznie rośnie. Oferta wydawnictw również jest coraz bardziej różnorodna. Bardzo ciekawą rzeczą są gry dla najmłodszego odbiorcy - cztero-, pięciolatka.

- Sam jestem rodzicem, lubię pograć z dzieckiem i mam coraz większy wybór. Naszym gościem jest też wydawnictwo, które właśnie takie gry wydaje, czyli IUVI Games - stwierdził Michał Pajek.

W sumie do dyspozycji uczestników zabawy jest ponad 500 gier. Pani Ilona, która przyszła do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z synem Robertem i córką Mają zapewniała, że planszówki są świetnym sposobem wspólnego spędzania wolnego czasu.

- To doskonała alternatywa dla gier komputerowych. Planszówki to zabawa, która scala rodzinę, bo gramy razem przy jednym stole - opowiadała pani Ilona. Nie ukrywała, że to jej syn Robert jest zwykle zwycięzcą rodzinnych zmagań.

Główną atrakcją imprezy jest Wielki Turniej Planszówkowy, którego najlepsi uczestnicy wygrają ciekawe gry. W tym roku rywalizować będą w grę Hero Realms.

W niedzielę impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 i zakończy o 18.00.

Reklama