W Ostrowcu budują ważną drogę

Data publikacji: 22.02.2020 13:56
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.05.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Prace przy budowie drogi prowadzącej do strefy inwestycyjnej

22.05.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Prace przy budowie drogi prowadzącej do strefy inwestycyjnej
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęto budowę drogi do strefy inwestycyjnej. To ponad 20-hektarowa przestrzeń, która została podzielona na mniejsze działki tak, aby potencjalni inwestorzy mogli je kupić. Miasto nabyło teren inwestycyjny w 2016 roku.

Jak informuje prezydent Ostrowca, Jarosław Górczyński, na trzech kompleksach powstają nowe zakłady produkcyjne. Obecnie budowane są dwie hale produkcyjne o powierzchni ok. 5 i 6 tys. metrów kwadratowych. Trzeci obiekt jest w projektowaniu.

- Podczas budowy drogi powstają też sieci - wodociągowa, kanalizacyjna, światłowodowa. Polska Grupa Energetyczna montuje sieć energetyczną średniego napięcia, Polska Spółka Gazownictwa sieć gazową średniego ciśnienia - informuje Jarosław Górczyński.

22.05.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Prace przy budowie drogi prowadzącej do strefy inwestycyjnejFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej w ostrowieckim magistracie Artur Majcher informuje, że budowane są dwa odcinki dróg o łącznej długości 1,5 kilometra. Jeden z nich prowadzi od ulicy Bałtowskiej w głąb strefy inwestycyjnej.

- Wzdłuż tej drogi będziemy mieli ścieżkę rowerową i chodnik. Droga ma takie parametry, że będzie się nadawać dla ruchu ciężkich samochodów z zakładów prowadzących tu w przyszłości produkcję - wymienia Artur Majcher.

Inwestycja obejmuje też budowę dróg wewnętrznych i ta część jest bardziej zaawansowana. Wykonana jest kanalizacja deszczowa, ułożone kable do oświetlenia, krawężniki i podbudowa do wykonania drogi.

22.05.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Prace przy budowie drogi prowadzącej do strefy inwestycyjnejFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W Ostrowcu Świętokrzyskim równolegle wykonywane są inwestycje drogowe w sześciu innych miejscach. Jednak to budowa w okolicy ulicy Bałtowskiej, tuż przy granicy z gminą Bodzechów, jest z nich najdroższa. Kosztuje ponad 7 mln zł. Ponad 4 mln zł dofinansowania jest z Funduszu Dróg Samorządowych.

Droga otwierająca kompleks inwestycyjny ma być gotowa pod koniec sierpnia tego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama