W Drugni powstała nowoczesna hala sportowa

Data publikacji: 24.02.2020 15:10
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.02.2020 Drugnia. Otwarcie hali sportowej przy szkole podstawowej

24.02.2020 Drugnia. Otwarcie hali sportowej przy szkole podstawowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Społeczna Szkoła Podstawowa w Drugni, w gminie Pierzchnica, doczekała się nowoczesnej hali sportowej. Poprzednia mieściła się w budynku, który powstał ponad 50 lat temu.

Jak poinformował burmistrz Pierzchnicy, Stanisław Strąk, starania o hale trwały 3 lata. Dzięki wysiłkom udało się wybudować obiekt dający możliwość rozwoju fizycznego dzieci wyposażony w nowoczesne zaplecze - przebieralnię, szatnię, toaletę i natryski.

Koszt hali to milion zł. Połowę tej kwoty zgromadziła gmina, drugą część - 500 tys. zł stanowiło dofinansowanie w ramach rządowego programu „Sportowa Polska”. Jak powiedziała wiceminister sportu, Anna Krupka, rząd wspiera nie tylko wielkie inwestycje sportowe w dużych miastach, ale dostrzega także potrzeby niewielkich miejscowości i ich mieszkańców.

Zdaniem Anny Krupki, taki obiekt daje nie tylko możliwość uprawiania sportu dzieciom i młodzieży, ale stanowi zachętę do aktywnego trybu życia dla dorosłych i seniorów. Na nową salę uczniowie czekali z niecierpliwością.

Jak powiedział senator Krzysztof Słoń, inwestycja jest przykładem na potrzebę wyrównywania szans. Polskę można budować dbając nie tylko o duże miasta, ale i najmniejsze miejscowości. W małych aglomeracjach także mogą rodzić się przyszli naukowcy, lekarze, artyści i sportowcy, a żeby mogli realizować swoje możliwości, muszą mieć do tego stworzone odpowiednie warunki rozwoju.

W ciągu 4 lat rząd przeznaczył na wsparcie infrastruktury sportowej w naszym regionie 90 mln zł. Z dofinansowania do budów, remontów i modernizacji skorzystało 120 obiektów w województwie świętokrzyskim.

Reklama