Jest ratunek dla spółdzielni mleczarskiej w Wodzisławiu

Data publikacji: 25.02.2020 12:58
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.01.2020. Wodzisław. Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska w Wodzisławiu

14.01.2020. Wodzisław. Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska w Wodzisławiu
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Wszystko wskazuje na to, ze Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska z siedzibą w Wodzisławiu, która została postawiona w stan likwidacji zyska nowego właściciela.

Likwidator zakładu Jadwiga Antas podpisała umowę przedwstępną z prywatnym inwestorem. Jak powiedziała, są zapewnienia, że dotychczasowa produkcja będzie zwiększona i zakład z  doinwestowany. Na razie likwidator nie chce ujawnić, kto przejmie zakład. Wiemy tylko, że będzie to inwestor z powiatu jędrzejowskiego dotychczas nie związany z branżą mleczarską.   

W mleczarni zatrudnione były 42 osoby, które otrzymały wypowiedzenia z pracy. Jak zapewnia  Jadwiga Antas większość pracowników znajdzie zatrudnienie u nowego inwestora. Pozostała grupa skorzysta z zasiłków przedemerytalnych.

Zdaniem Dominika Łukasika, wójta gminy Wodzisław, który również bardzo zaangażował się w poszukanie inwestora, informacja o podpisaniu przedwstępnej umowy to dobra wiadomość dla zakładu i całego Wodzisławia. Ma nadzieję, że uda się utrzymać profil produkcji. Będzie namawiał inwestora, aby w nazwie zakładu widniał nie jędrzejowski, ale wodzisławski zakład. Wójt deklaruje, że jeżeli inwestor przedstawi radzie gminy Wodzisław sensowny i wiarygodny program naprawczy jest szansa, aby gmina zwolniła inwestora na pewien czas z opłat podatku od nieruchomości.

Informacja o znalezieniu inwestora bardzo ucieszyła również mieszkańców Wodzisławia. Jak mówią to bardzo dobra informacja, ponieważ zakład jest bardzo ważny dla całej gminy Wodzisław.

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska z siedzibą w Wodzisławiu mleko odbiera od 96 dostawców, którzy przejdą do nowego właściciela. Czynione są starania o pozyskanie kolejnych dostawców. Prawdopodobnie Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska z siedzibą w Wodzisławiu zostanie  przejęta przez nowego właściciela 1 marca.

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska powstała w 1903 roku. Z Jędrzejowa do Wodzisławia przeniesiona została około 15 lat temu. Spółdzielnia ma również około 600 udziałowców. 

Reklama