Czy nowe numery ułatwią kontakt z policją?

Data publikacji: 25.02.2020 14:28
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 30.05.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Policja w całym kraju zmieniła numery telefonów do komend i posterunków. Ma to ujednolicić numerację i ułatwić kontakt z formacją.

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, z którymi rozmawiało Radio Kielce, nie są jednak przekonani, że tak będzie. Teraz, zamiast numeru kierunkowego 41 i telefonu wybranej jednostki, będą musieli wybrać wyróżnik MSWiA - 47, później wskaźnik obszaru, czyli 80, a na końcu właściwy numer telefonu.

Kielczanie, którzy korzystają z telefonów stacjonarnych policji uważają, że trudno będzie im zapamiętać nowy numer i niełatwo będzie im przyzwyczaić się do zmiany. Są też tacy, którzy w ogóle o tej nowości nie słyszeli.

Kamil Tokarski, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach przekonuje, że jest to nowość, dlatego potrzeba czasu, aby informacja dotarła do wszystkich.

- Rozumiemy to, że niektórzy mogą o niej nie wiedzieć, dlatego planowany jest półroczny okres przejściowy. W tym czasie będzie funkcjonowała nowa i stara numeracja - dodaje.

W przypadku wątpliwości, wszystkie informacje znajdują się na stronach internetowych jednostek.
Rzecznik zaznacza, że zmianie nie ulegną numery komórkowe, z których korzystają między innymi dzielnicowi oraz telefony alarmowe.

W nagłych przypadkach, należy kontaktować się z numerem 112.

- Zmiany zostały wprowadzone 24 lutego - poinformował podkomisarz Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

Reklama