MEN wspiera szkoły w zapobieganiu infekcjom

Data publikacji: 05.03.2020 13:52
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Fot. wikipedia

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało plakaty informacyjne dla szkół. Dotyczą one koronawirusa oraz tego jak się przed nim zabezpieczyć. Mają zostać wywieszone w placówkach.

Anna Ostrowska, rzecznik MEN podkreśla, że akcja profilaktyczna jest prowadzona od kilku tygodni. Kuratorzy spotykali się z dyrektorami placówek i każdy z nich powinien wiedzieć jak dbać o bezpieczeństwo uczniów.

- Powinien porozmawiać z uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, powinien też zwracać uwagę czy w toaletach są środki czystości. No i zaapelować do rodziców, żeby nie wysyłali chorych, przeziębionych dzieci do szkoły - informuje Anna Ostrowska.

Dariusz Piontkowski, minister edukacji podczas konferencji prasowej stwierdził, że pomimo odnotowania pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce nie ma powodu, aby zawieszać zajęcia szkolne w całym kraju.

Anna Ostrowska tłumaczy, że dyrektorzy szkół powinni współpracować z inspekcją sanitarną. To konieczność w przypadkach, gdy zachodzi podejrzenie, że uczeń lub nauczyciel miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

- Na razie nie mamy sygnałów, że w szkołach dzieje się coś niepokojącego. Apelujemy, żeby podchodzić do każdej sytuacji racjonalnie, ale oczywiście monitorować czy uczniowie czują się dobrze - tłumaczy rzecznik MEN.

Główny Inspektor Sanitarny zaleca, by osoby, które wróciły z miejsc gdzie są zachorowania spowodowane koronawirusem, ale same nie mają żadnych objawów i czują się dobrze, powinni regularnie sprawdzać czy nie mają gorączki, a w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia skontaktować się telefonicznie z inspekcją sanitarną albo z najbliższym odziałem zakaźnym.

Tagi do tego wpisu
Reklama