Bogdan Wenta podjął decyzję ws. pieniędzy dla Korony

Data publikacji: 05.03.2020 15:01
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.03.2020 Kielce. Stadion Suzuki Arena

05.03.2020 Kielce. Stadion Suzuki Arena
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po przeprowadzonej analizie możliwości prawnych prezydent Kielc Bogdan Wenta podjął decyzję o przyspieszeniu płatności na rzecz spółki Korona S.A. drugiej raty, w wysokości 1 mln zł, za promocję miasta poprzez sport.

Pierwotnie przelew miał być dokonany do 31 marca, ale zostanie dokonany wcześniej - do 11 marca. To pozwoli klubowi ubiegać się o licencję na grę w PKO Ekstraklasie w sezonie 2020/2021.

Dzisiaj prezydent Kielc oraz zarząd Korony S.A. podpisali stosowny aneks do umowy, który ustalił nowy harmonogram płatności. Zgodnie z podpisaną w 2017 roku umową sprzedaży akcji klubu miasto Kielce zobowiązało się do przekazywania na konto spółki każdego roku, przez okres pięciu lat, kwoty 2,5 mln zł za usługi promocyjne.

Płatność 1 mln zł, która decyzją prezydenta Kielc nastąpi w najbliższych dniach, jest częścią powyższej kwoty.

- Wykonany dzisiaj krok nie powoduje dodatkowych obciążeń dla miasta i jego mieszkańców natomiast może w znaczny sposób pomóc klubowi, którego dobro leży wszystkim na sercu. Jako mniejszościowy udziałowiec spółki trzymamy kciuki za dobre wyniki drużyny i liczymy na jej sportowe utrzymanie w ekstraklasie. Oczekujemy jednak również działań ze strony zarządu klubu w zakresie poprawy sytuacji finansowej spółki poprzez zwiększenie jej dochodów własnych i optymalizację kosztów - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

- Zgodnie z decyzją rady miasta z grudnia ubiegłego roku jesteśmy także cały czas gotowi do dokapitalizowania spółki kwotą 1,43 mln zł. Dalsze działania uzależniamy od postawy większościowego akcjonariusza z Niemiec, który posiada 72 procent akcji spółki - dodaje prezydent Kielc.

Kolejne Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korona S.A. zaplanowano na 16 marca br.

W Kielcach nie ma już siatkówki w najwyższej klasie rozgrywkowej. Problemy finansowe i sportowe przeżywa piłkarska Korona. Mimo kolejnych spotkań w dalszym ciągu nie ma decyzji o dokapitalizowaniu klubu przez niemieckich inwestorów, miasto też nie wykazuje szczególnej aktywności w sprawie jego ratowania. Jaki los czeka zatem Koronę? Czy istnieje realne niebezpieczeństwo, że piłkarze podzielą los siatkarzy? O tym dyskutowaliśmy  na antenie Radia Kielce w audycji Punkty Widzenia.

Reklama