Do teatru taniej nawet o 40 procent

Data publikacji: 06.03.2020 10:22
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego

Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego
09.07.2019 / Fot. Radio Kielce

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zachęca do świętowania Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny zapraszając na swoje przedstawienia . Na widzów czekają dwa spektakle. Bilety na oba można kupić 40 proc. taniej.

Jak wyjaśnia Paulina Drozdowska z kieleckiego teatru dramatycznego, tańsze bilety panie będą mogły kupić na spektakl „Schwarzcharakterki”. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę, 8 marca.

- Spektakl jest o kobietach i dla kobiet, ale myślę że nie tylko. Traktuje o tym, ze kobiety także mają prawo do wyrażania swoich emocji, takich na przykład jak gniew. Dotychczas w naszej kulturze te emocja była zarezerwowana raczej dla mężczyzn, a ten spektakl udowadnia, że kobiety mają do niego prawo - wyjaśnia.

Dzień Mężczyzny jest obchodzony 10 marca, ale teatr zaprasza panów w dniach 11 i 12 marca. Specjalnie dla nich aktorzy zaprezentują „Carycę Katarzynę” - jeden z najczęściej nagradzanych spektakli kieleckiego teatru.

- Przedstawienie o kobiecie w świecie królewskiego dworu, kobiecie żądnej władzy, która na swojej drodze spotyka niesamowitego, niezwykłego mężczyznę, Stanisława Augusta Poniatowskiego - wyjaśnia.

adv adv
Wiadomości
Reklama