W starachowickim szpitalu pozostaną tylko chorzy na koronawirusa

Data publikacji: 14.03.2020 18:40
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.03.2020 Starachowice. Szpital powiatowy

14.03.2020 Starachowice. Szpital powiatowy
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Starachowicki szpital przygotowuje się na zmiany organizacyjne, od poniedziałku ma być jedyną placówką w województwie, w której leczeni będą pacjenci z koronawirusem.

W tym momencie już na oddziale zakaźnym przebywają dwie osoby z rozpoznaną chorobą, trzecia czeka na wyniki testu. To dwoje młodych ludzi z powiatu ostrowieckiego, którzy niedawno wrócili z Norwegii.

Jak poinformował w mediach społecznościowych starosta Piotr Babicki, szpital wizytował wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Z rezerwy przeznaczył 1000 dodatkowych masek i 500 kombinezonów ochronnych dla pracowników szpitala. Pracownicy oczekują na transport kolejnych środków zabezpieczających.

Kończy się już relokacja pacjentów do pozostałych świętokrzyskich szpitali, trwają też przenosiny podmiotów gospodarczych działających w szpitalu. Do nowych lokalizacji przeniesie się Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Orzecznictwo będzie w byłej siedzibie III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Glinianej, PCPR będzie się natomiast mieścił w budynku Sanepidu przy ul. Złotej.

Reklama