Trzy szpitale w województwie świętokrzyskim otrzymały po 50 tys. zł od Grupy PBI

Data publikacji: 26.03.2020 17:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
26.03.2020 Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu

26.03.2020 Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Trzy szpitale powiatowe w województwie świętokrzyskim i dwa w podkarpackim otrzymały darowizny finansowe od Grupy PBI. Każda z lecznic dostała po 50 tys zł.

- Pieniądze pozwolą na bieżące zakupy najbardziej potrzebnych w czasie pandemii koronawirusa  środków ochrony osobistej tj. masek z filtrem, plastikowych przyłbic czy kombinezonów ochronnych. Wybór konkretnych zakupów będzie zależał od decyzji podjętych w placówkach, w zależności od ich indywidualnych potrzeb - powiedział Marcin Zięba, doradca ds. komunikacji w Grupie PBI.

Pieniądze trafiły do Szpitala im. Świętego Leona w Opatowie, do Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, Szpitala Powiatowego w Staszowie, do Centrum Medycznego w Łańcucie oraz do szpitala Kraśniku.

- Wierzymy, że w trudnych i niespotykanych do tej pory okolicznościach pandemicznych przekazane środki pozwolą szpitalom dokonać najpotrzebniejszych zakupów, dzięki którym personel placówek będzie mógł kontynuować trudna misję walki z wirusem. Zdecydowaliśmy się skierować pomoc w stronę szpitali powiatowych, bo zdajemy sobie sprawę, że jako miejsca pierwszego kontaktu dla lokalnych środowisk znajdują się one na pierwszej linii epidemicznego ognia, przyjmując większość codziennych spraw zdrowotnych mieszkańców powiatu - powiedział Przemysław Bokwa z Grupy PBI.

Spółki Grupy PBI zajmują się wydobyciem i przeróbką kruszyw, budową dróg, produkcją betonu, prefabrykatów i mas bitumicznych, wydobyciem siarki, świadczą liczne usługi dla górnictwa i transportu. Kruszywa drogowe wydobywane są w 7 kopalniach: Budy, Janczyce, Jurkowice, Piskrzyn, Wszachów i Wymysłów w województwie świętokrzyskim oraz w zakładzie Lipowica na podkarpaciu.

Reklama