Ostrowiecki „bezpiecznik dla gospodarki” ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom

Data publikacji: 27.03.2020 14:59
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego

Na zdjęciu: Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski

Zachwiane procesy produkcyjne, zawieszona działalność zakładów usługowych, salonów kosmetycznych czy fryzjerskich, brak zleceń dla branży transportowej, w tym taksówek, pozamykane instytucje kultury i atrakcje turystyczne - to gospodarczy obraz Ostrowca Świętokrzyskiego w czasie pandemii koronawirusa.

Przedsiębiorcy narzekają na trudną sytuację i proszą o wsparcie włodarzy gmin powiatu ostrowieckiego. Prezydent Jarosław Górczyński spotkał się z przedstawicielami organów skupiających największych i najważniejszych przedsiębiorców oraz małe i mikro przedsiębiorstwa. Podczas konferencji online przedstawił cztery propozycje pomocy dla ostrowieckich firm.

- Dla samozatrudnionych i mikrofirm chciałbym, aby podatek od nieruchomości za drugi kwartał tego roku był zmniejszony do złotówki - informuje prezydent Jarosław Górczyński.

Podobnie za ten sam okres prezydent chce obniżyć do złotówki opłatę za czynsze w gminnych lokalach. Skorzystają także ci, którzy opłacają podatek transportowy.

- Dotyczy to przede wszystkim autobusów i środków transportu ludzi, aby te firmy nie płaciły podatku, aby był symboliczny. Chciałbym, aby do 15 września, bo wtedy jest kolejna rata, był zmniejszony do złotówki - informuje Jarosław Górczyński.

Ostatnia propozycja dotyczy także mieszkańców. Wszyscy, którzy posiadają wodomierze za kwiecień, maj i czerwiec będą mieli obniżone opłaty za wodę do złotówki za metr sześcienny.

Prezydent Jarosław Górczyński informuje, że propozycje będą mogły wejść w życie dopiero po podpisaniu przez prezydenta Polski ustaw w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Po tym zwołana zostanie nadzwyczajna sesja rady gminy, podczas której radni będą głosować w sprawie powyższych pomysłów.

adv adv
Wiadomości
Reklama