Patrole sandomierskich służb przypominają o zakazie zgromadzeń

Data publikacji: 27.03.2020 15:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.03.2020 Sandomierz. Policja przez megafon nakłania mieszkańców do pozostania w domach i nie gromadzenia się

27.03.2020 Sandomierz. Policja przez megafon nakłania mieszkańców do pozostania w domach i nie gromadzenia się
Fot. KPP Sandomierz

Dziś po terenie powiatu sandomierskiego zaczęły jeździć radiowozy policyjne zachęcające do pozostania w domu i przypominające o zakazie zgromadzeń powyżej dwóch osób. Do tej akcji wykorzystywane jest nagłośnienie. W odtwarzanym nagraniu mowa jest również o tym, że zostając w domach chronimy przed koronawirusem siebie i inne osoby.

Jak powiedziała Paulina Mróz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, funkcjonariusze podczas swojej pracy będą zwracać szczególną uwagę na miejsca, które tradycyjnie należą do tych, gdzie gromadzą się ludzie np. nadwiślański bulwar czy stare miasto.

Także Straż Miejska w Sandomierzu jeździ po ulicach miasta z komunikatami na temat epidemii i obowiązujących zasad wprowadzonych przez władze państwowe.

27.03.2020 Sandomierz. Policja przez megafon nakłania mieszkańców do pozostania w domach i nie gromadzenia sięFot. KPP Sandomierz

- Mamy nadzieję, że komunikaty okażą się skuteczne i na ulicach Sandomierza będzie coraz mniej mieszkańców. Tylko w ten sposób możemy zadbać o własne bezpieczeństwo oraz o zminimalizowanie koronawirusa - powiedział Michał Mendak, rzecznik burmistrza Sandomierza.

Osoby objęte kwarantanną trwającą 14 dni mają całkowity zakaz opuszczania miejsca zakwaterowania. Za złamanie zasad grozi kara finansowa do 30 tys. zł.

adv adv
Wiadomości
Reklama