Targowisko i giełda rolna w Pińczowie będą otwarte

Data publikacji: 27.03.2020 17:52
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 07.06.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Targowisko miejskie przy ulicy Republiki Pińczowskiej będzie jednak otwarte. W najbliższy wtorek na targowisku będzie można handlować, jednak tylko produktami żywnościowymi.

W sprawie przywrócenia działalności handlowej na targowicy miejskiej w Pińczowie wydano specjalne oświadczenie. Czytamy w nim, że będzie ona otwarta, jednak zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii, handlujących obowiązują następujące zasady m.in. należy ograniczyć bliski kontakt z każdą osobą, tj. zachować bezpieczną odległość 1,5 metra, mieć rękawice ochronne oraz zabezpieczyć się płynami dezynfekującymi.Zarządca apeluje także do kupujących, aby jak najkrócej przebywać na terenie targowicy miejskiej. Te zasady dotyczą także osób korzystających z giełdy rolnej przy ul. Batalionów Chłopskich.

W związku z ogłoszonym stanem epidemii władze gminy Pińczów apelują także do handlujących o korzystanie z niedzielnej giełdy rolnej tylko i wyłącznie w godzinach jej otwarcia od godziny 5.00 do 11.00. 

Wcześniejsze przyjazdy i ustawianie samochodów przy ul. Targowej mogą narazić handlujących na odpowiedzialność karną.

adv adv
Wiadomości
Reklama