Kolejny przypadek zakażenia COVID-19 w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 27.03.2020 18:25 / Data aktualizacji: 27.03.2020 21:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kraków

19. przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie świętokrzyskim. - To pracownica administracji Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej - informuje Artur Berus, starosta powiatu skarżyskiego.

- Badania wykazały, że kolejna osoba z naszego szpitala jest zakażona koronawirusem. To już niestety dziewiąta osoba zarażona SARS Cov-2, która przebywała w skarżyskiej lecznicy. Wczoraj prawie 40 próbek zostało wysłanych do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Otrzymaliśmy informację, że na pięć przebadanych próbek, w przypadku jednej wynik był pozytywny - dodał Artur Berus.

Jak informowaliśmy, we wtorek okazało się, że pielęgniarka, która zaraziła się koronawirusem podczas pracy w szpitalu w Grójcu, była także zatrudniona w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Wśród zainfekowanych osób z tej lecznicy są m.in. pielęgniarki, pracownica administracji tego szpitala, a jeden z zarażonych pacjentów zmarł.

Dziś poznaliśmy także wyniki badań dwóch lekarzy z włoszczowskiego szpitala, którzy kilkanaście dni temu podczas szkolenia w Warszawie mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Testy nie wykazały obecności patogenu.

Testy wykluczyły także obecność wirusa u dwóch pacjentów, którzy w czwartek trafili do Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju. Natomiast, jak informuje Grzegorz Lasak, dyrektor buskiej lecznicy, do szpitala przyjęto kolejnych dwóch pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS CoV-2, a dwie osoby zostały skierowane do domowej kwarantanny.

Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, obecnie na terenie naszego regionu z powodu zakażenia bądź podejrzenia zarażenia koronawirusem przebywają 34 osoby. Ponadto 4234 osoby poddane są kwarantannie, a 378 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

adv adv
Wiadomości
Reklama