Jędrzejów z dużym wsparciem od rodzimych firm

Data publikacji: 27.03.2020 18:30
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jędrzejów. Rękawiczki przekazane przez firmę Quickpack

Jędrzejów. Rękawiczki przekazane przez firmę Quickpack
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

30 tys. rękawiczek jednorazowych przekazała gminie Jędrzejów firma Quickpack, jedna z największych w Polsce w branży opakowań. Dary dzięki strażnikom miejskim trafiły do Szpitala Specjalistycznego Artmedik, sanepidu, ośrodków zdrowia, policji, straży pożarnej oraz ośrodków pomocy społecznej.

Jak mówi Krzysztof Sobczyk, inspektor Straży Miejskiej oprócz tego, że kilka razy dziennie informują mieszkańców o zagrożeniu, jakie wywołuje koronawirus i apelują przez megafony o niewychodzenie z domów, włączają się również w pomoc w walce z pandemią rozwożąc niezbędne środki ochrony osobistej.

- Teraz rozwozimy rękawiczki, które są niezbędne, dlatego apelujemy, jeżeli ktoś może jeszcze wesprzeć bardzo prosimy. Zapotrzebowanie jest bardzo duże - podkreśla Krzysztof Sobczyk, strażnik miejski.

Jak mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, firma Quickpack już dwa dni temu zadeklarowała wsparcie i rękawiczki dotarły do Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie. Po czym zaraz zostały przekazane do tych instytucji, które są na pierwszej linii frontu w walce z epidemią na terenie Jędrzejowa.

Na zdjęciu: Marcin Piszczek - burmistrz JędrzejowaFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

- To nie była inicjatywa urzędu tylko firma się do nas zgłosiła i zapowiedziała pomoc w tym zakresie. Za co jesteśmy im bardzo wdzięczni, ponieważ rękawiczki czy maseczki są towarem deficytowym. Wielki ukłon w stronę firmy Quickpack za wsparcie. Tym bardziej, że zadeklarowali, iż to nie ostatnie wsparcie - podkreśla burmistrz Piszczek.

Jak dodał włodarz gminy Jędrzejów, wiele firm oraz osób prywatnych włączyło się w pomoc w walce z pandemią. Między innymi Elżbieta Górnikowska, właścicielka sklepu monopolowego, przekazała 60 butelek spirytusu, który wykorzystany zostanie do wytwarzania środków do odkażania w szpitalu i przychodniach zdrowia.

adv adv
Wiadomości
Reklama