Kolejna pielęgniarka zakażona koronawirusem

Data publikacji: 28.03.2020 11:31 / Data aktualizacji: 28.03.2020 17:29
Autor: Iwona Murawska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.09.2017 Skarżysko - Kamienna. Szpital Powiatowy

27.09.2017 Skarżysko - Kamienna. Szpital Powiatowy
27.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Jak informuje Artur Berus, starosta skarżyski, to pielęgniarka, która jest zatrudniona w tej lecznicy.

- Przyszły do nas wyniki kolejnych siedmiu osób. Niestety, ale jeden z nich jest pozytywny, czyli na terenie powiatu skarżyskiego mamy kolejny przypadek zakażenia SARS CoV-2. Zarażona tym patogenem jest pielęgniarka - dodał Artur Berus.

Dziś także potwierdzono obecność koronawirusa u lekarki i dwóch pielęgniarek zatrudnionych w skarżyskim szpitalu.

Artur Berus dodaje, że docelowo badaniom poddanych zostanie 250 osób ze Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

- Czekamy teraz na wyniki badań, które są wykonywane w laboratorium w Warszawie. Myślę, że do wieczora poznamy wyniki badań kolejnych 40 próbek. Dziś do Warszawy zostało w sumie zawiezionych 127 próbek do badania - dodał Artur Berus.

Jak informowaliśmy, na oddziale neurologicznym w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej pracowała pielęgniarka, która zaraziła się koronawirusem podczas pracy w szpitalu w Grójcu. Ostatni raz świadczyła tam pracę 16 i 17 marca. Później miała się źle poczuć i poszła na zwolnienie lekarskie. Wówczas okazało się, że jest zakażona koronawirusem.

Łącznie w województwie świętokrzyskim odnotowano 28 przypadków zakażenia, z czego 16 przypadków potwierdzono w Skarżysku-Kamiennej.

Na terenie województwa świętokrzyskiego 37 osób jest hospitalizowanych, 4 390 osób jest poddanych kwarantannie, a 284 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

W naszym regionie we wtorek odnotowano jeden zgon związany z tą chorobą. To 80-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu starachowickiego.

Reklama