Burmistrz udzielił ślubu. Ceremonia skromna z powodu koronawirusa

Data publikacji: 28.03.2020 16:31
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.03.2020. Sędziszów. Burmistrz Wacław Szarek udzielił ślubu

28.03.2020. Sędziszów. Burmistrz Wacław Szarek udzielił ślubu
Fot. archiwum prywatne

Pomimo trudnej sytuacji w związku z epidemią koronawirusa ludzie starają się żyć normalnie i realizować ważne życiowe decyzje. Swoje marzenie o ślubie spełniły dziś dwie młode osoby w Sędziszowie.

Uroczystość z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa i higieny odbyła się w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego. Ceremonii przewodniczył burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek. W uroczystości, z powodu obecnej sytuacji, udział wzięli tylko świadkowie i dziadek pana młodego, który przywiózł nowożeńców samochodem.

28.03.2020. Sędziszów. Burmistrz Wacław Szarek udzielił ślubuFot. archiwum prywatne

Jak mówił burmistrz Wacław Szarek to szczególny dzień i wyjątkowe przeżycie nie tylko dla pary młodej, ale również dla niego.

- Miałem dużą przyjemność dać ślub młodej parze z czego bardzo się cieszę. To bardzo budujące, że w tak trudnym czasie młodzi ludzie chcą, by życie biegło dalej i chcą przeżywać je razem. Widać było, że są w sobie bardzo zakochani i szczęśliwi - powiedział.

Burmistrz dodał, że nad możliwością udzielenia ślubu, pomimo epidemii, długo się nie zastanawiał. Ze względu na ograniczony dostęp do urzędu ślub odbył się z zachowaniem wszystkich obowiązujących norm sanitarnych. W uroczystości nie było więcej niż pięć osób.

- Jeżeli chodzi o takie wydarzenia, trzeba młodym umożliwić ich przeżywanie - podkreślił Wacław Szarek.

28.03.2020. Sędziszów. Burmistrz Wacław Szarek udzielił ślubuFot. archiwum prywatne

Burmistrz Sędziszowa po raz drugi udzielał ślubu cywilnego.

Podobne wiadomości
Reklama