Pielęgniarz ze Skarżyska zakażony koronawirusem

Data publikacji: 28.03.2020 21:00
Autor: Iwona Murawska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. pixabay

17 przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Jak informuje Artur Berus, starosta skarżyski, to pielęgniarz, który jest zatrudniony w tej lecznicy.

- Przyszły do nas wyniki badań 46 osób. Na szczęście okazało się, że tylko u jednej osoby był on pozytywny, chociaż wolelibyśmy, aby nikt nie był zakażony. W niedzielę dotrą do nas kolejne wyniki około 130 osób - dodaje starosta.

Jak informowaliśmy, na oddziale neurologicznym w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej pracowała pielęgniarka, która zaraziła się koronawirusem podczas pracy w szpitalu w Grójcu. Ostatni raz świadczyła tam pracę 16 i 17 marca. Później poczuła się źle i poszła na zwolnienie lekarskie. Wówczas okazało się, że jest zakażona koronawirusem.

Łącznie w regionie świętokrzyskim odnotowano 29 przypadków zakażenia, z czego 17 potwierdzono w Skarżysku-Kamiennej.

Na terenie województwa 37 osób jest hospitalizowanych, 4 390 osób poddano kwarantannie, a 284 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

W naszym regionie we wtorek odnotowano jeden zgon związany z Covid-19. To 80-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu starachowickiego.

Reklama