Diakon Piszczek: „Gdy czujesz się zagrożony i bezradny - jak Marta i Maria poślij wiadomość do Jezusa!” [POSŁUCHAJ]

Data publikacji: 29.03.2020 07:00 / Data aktualizacji: 29.03.2020 09:49
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zamknięte drzwi i tylko pięć osób podczas mszy świętych. Tak przebiega pierwsza niedziela w bazylice katedralnej w Kielcach według zaostrzonych przez państwo przepisów epidemicznych. W pierwszej kolejności do świątyni są wpuszczane osoby, które zamówiły intencję danej mszy świętej.

Homilię podczas eucharystii transmitowanej przez Radio Kielce wygłosił diakon Andrzej Piszczek. W nawiązaniu do dzisiejszej ewangelii o wskrzeszeniu Łazarza podkreślił, że dziś spotykamy Boga, który płacze nad człowiekiem, nad jego grzechem, traktuje go jak przyjaciela i chce jego zbawienia. Zaznaczył, że Bóg może przywrócić życie każdego z nas, a chory Łazarz jest wzorem każdego chrześcijanina, którego Jezus kocha i płacze nad jego śmiercią.

- To grzech jest prawdziwą śmiercią człowieka - mówił diakon. - Jezus nie godzi się na zło, wzywa do życia, mówi: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz. Wyjdźmy więc z więzienia egoizmu, życia w iluzji, że doczesność jest najważniejsza, zerwijmy więzy pychy - apelował. 

Diakon Andrzej Piszczek poprosił, by każdy zadał sobie pytanie:  Czy wierzę, że Bóg traktuje mnie jak przyjaciela? Że płacze nad moim grzechem i chce mnie uratować?

- Gdy czujesz się zagrożony i bezradny, jak ewangeliczne Marta i Maria - poślij wiadomość Jezusowi, bo On pragnie twojego zawierzenia - zakończył diakon.

Przypomnijmy, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem państwowym, w zgromadzeniach religijnych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób plus kapłani sprawujący posługę. 

Radio Kielce będzie dla Państwa transmitować niedzielną mszę świętą do odwołania zakazu zgromadzeń.

 

MSZA ŚWIĘTA W BAZYLICE KATEDRALNEJ W KIELCACH (GODZ. 7:30) - POSŁUCHAJ:

GDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ TRANSMISJE NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH? [WYKAZ]

adv adv
Wiadomości
Reklama