ROZRYWKA ONLINE. Wirtualne zajęcia z ceramiki

Data publikacji: 29.03.2020 14:06
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Paweł Stasiński

Paweł Stasiński
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Podczas kwarantanny można ulepić miskę, doniczkę, filiżankę lub anioła. Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich uruchamia zajęcia on-line z ceramikiem Pawłem Stasińskim.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z ceramiką jest pozyskanie gliny, z której można w prosty sposób ulepić naczynia czy figurki. Paweł Stasiński, wieloletni instruktor i doceniony ceramik, zachęca do skorzystania z surowca, udostępnionego przez konecki dom kultury.

- W czwartek między godziną 14 a 16, przed wejściem do pracowni będzie wystawiony pojemnik z gliną. Zainteresowani mogą wziąć porcję do lepienia w domu - mówi instruktor.

Ulepione formy będzie można wypalić w specjalnym piecu osiągającym ponad 1000 stopni Celsjusza, znajdującym się w pracowni ceramicznej. Paweł Stasiński zapewnia, że poinformuje o terminie zbioru prac, by każdy mógł utrwalić to co ulepił.

Na Facebooku Miejsko-Gminnego Domu Kultury będą zamieszczane kolejne lekcje z instrukcją, jak należy przyklejać elementy z gliny, jaką stosować technikę, by po wypaleniu nie uległy zniszczeniu.

W przyszłym tygodniu odbędzie się wystawa prac ceramicznych dotychczasowych uczestników zajęć, która z powodu epidemii została przełożona z 12 marca. Wystawa prezentowana będzie na Facebooku Miejsko-Gminnego Domu Kultury on-line.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama