Niedzielna msza z limitem wiernych

Data publikacji: 29.03.2020 14:35
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tylko pięć osób może uczestniczyć we mszy świętej. Wierni kieleckich parafii ze zrozumieniem podeszli do rozporządzenia Ministra Zdrowia. Zgodnie z dokumentem, „podczas celebracji Eucharystii i innych obrzędów religijnych nie może przebywać więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę”.

Wielu duchownych wystosowało do wiernych prośbę, by we mszy świętej w niedzielę oraz w dni powszechne uczestniczyły tylko te osoby, które zamówiły intencje. Taki komunikat pojawił się między innymi przy kościele świętego Wojciecha w Kielcach. Proboszcz tej parafii, Jan Tusień wyjaśnił, że choć to trudne, trzeba się dostosować do zaleceń, stąd liczne informacje.

- Są wszędzie, i na zewnątrz, i na stronie internetowej, i przypominamy o tym w ogłoszeniach duszpasterskich. Wszyscy musimy przeżyć ten czas, tak jak trzeba - mówił.

Wierni zostali w domu. Przed kościołem świętego Wojciecha pojawiło się kilka osób. Tu można wejść tylko przez zakrystię od strony ulicy Bodzentyńskiej. Podobne ograniczenie jest w kieleckiej katedrze, gdzie otwarte są tylko drzwi od strony placu Jana Pawła II.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu w nabożeństwie mogło uczestniczyć 50 osób. Dziś wśród niektórych wiernych pojawiły się głosy, że ograniczenie do 5 jest niepotrzebne. Mówili, że skoro nie ma aż takich limitów w sklepach czy w autobusach, tym bardziej nie powinno być ich w świątyniach, gdzie jest o wiele więcej miejsca.

Tagi do tego wpisu
Reklama