Łoniów stawia na rekreację. Kolejne OSY powstały w gminie

Data publikacji: 29.03.2020 17:14
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.03.2020. Łoniów. Otwarte Strefy Aktywności

29.03.2020. Łoniów. Otwarte Strefy Aktywności
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kilka nowych Otwartych Stref Aktywności powstało ostatnio w gminie Łoniów w powiecie sandomierskim. Wszystkie inwestycje zrealizowano przy dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu.

W otwartych strefach mieszkańcy mogą korzystać z różnych urządzeń do ćwiczeń. W niektórych strefach są też tzw. piłkarzyki i stoły  do ping ponga. Strefy są ogrodzone, wyposażone w ławeczki  na których można odpocząć.

Jak poinformował wójt Łoniowa Szymon Kołacz najnowsze tego typu miejsca znajdują się w Ruszczy, Łoniowie Kolonii, Skwirzowej i Skrzypaczowicach. Do czasu epidemii te miejsca cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców - widać, że są potrzebne. Jak wszystko wróci do normy, znowu będą tętnić życiem - dodał wójt Kołacz.

W planach władz gminy jest tworzenie kolejnych otwartych stref aktywności m.in. w centrum Łoniowa. Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ w stolicy gminy budowana była sieć kanalizacyjna i niektóre części miejscowości były rozkopane.

- Teraz po zakończeniu tej ważnej inwestycji możemy pomyśleć o sporcie i rekreacji. Jeśli nie uda się zdobyć dofinansowania z Ministerstwa Sportu, to plac  do ćwiczeń na powietrzu z odpowiednim wyposażeniem zrobimy z własnych pieniędzy - powiedział Szymon Kołacz.

W gminie Łoniów jest obecnie około 10 otwartych stref aktywności.

Reklama