Będzie remont szkoły, przedszkola i ośrodka zdrowia w Rakowie

Data publikacji: 29.03.2020 17:40
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Prawie 1,1 mln zł będzie kosztowała termomodernizacja trzech budynków użyteczności publicznej w Rakowie.

Jak informuje burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek, chodzi o budynek szkoły, przedszkola oraz ośrodka zdrowia. Ponadto przy tych budynkach zainstalowane zostaną odnawialne źródła energii takie jak: pompy ciepła i fotowoltaika. Na realizację tego zadania, gmina Jędrzejów otrzymała dofinansowanie z RPO.

Jak dodaje Marcin Piszczek, wymienione budynki użyteczności publicznej w Rakowie to jedne z ostatnich na terenie gminy Jędrzejów, które takich remontów nie miały. Burmistrz przypomina, iż tego typu inwestycje gmina przy wsparciu funduszy unijnych zaczynała prawie 7 lat temu. Zaczęto wtedy od termomodernizacji 12 budynków użyteczności publicznej w tym m.in. ośrodków  zdrowia w Jędrzejowie, trzech szkół wiejskich, trzech przedszkoli i trzech szkół miejskich. Jak mówi burmistrz, potem dzięki kolejnym projektom udało się m.in. przeprowadzić termomodernizację szkół w Prząsławiu i w Łysakowie.

Obecnie w gminie Jędrzejów jedyną szkołą podstawową bez gruntownej termomodernizacji pozostaje szkoła w Jasionnie. Jak tłumaczy burmistrz, wynika to z braku możliwości pozyskania na te inwestycję dofinansowania. Mimo to, w szkole przy wsparciu pani dyrektor oraz mieszkańców wiele inwestycji zostało zrealizowanych.

Należy również przypomnieć, iż przy szkole podstawowej w Rakowie zostanie wybudowane wielofunkcyjne boisko. W tym celu podpisana została już umowa z wykonawcą. Budowa boisk będzie kosztowała 518 tys. zł. Z czego 60 proc. tej kwoty pochodzi z  Regionalnego Programu Operacyjnego.

Reklama