Suchedniowska "Kuźnica" z ministerialnym wsparciem

Data publikacji: 29.03.2020 18:02
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Kultura
Na zdjęciu: Suchedniowski Ośrodek Kultury

Na zdjęciu: Suchedniowski Ośrodek Kultury
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Suchedniowski Ośrodek Kultury Kuźnica otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kilka projektów. Dzięki funduszom przeprowadzony zostanie remont sali tanecznej, ale także będzie można zorganizować warsztaty o różnorodnej tematyce.

Jak informuje dyrektor instytucji Andrzej Karpiński, w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury dotacja wynosi 20 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom zostanie przeprowadzony remont sali tanecznej. Zostanie położona podłoga baletowa sceniczna, zamontowane drążki do ćwiczeń, ścieżka akrobatyczna, drabinki i pufy gimnastyczne. Będzie tu także zakupiony nowy sprzęt – mikser cyfrowy oraz projektor multimedialny. Ważnym elementem wyposażenia mają być bandy, które pozwolą na wyodrębnienie kolejnych grup podczas konkursów tanecznych.

- Zdarzało się, że podczas dekorowania zwycięzców nie wszyscy uczestnicy mieścili się na podium, dzieciom było przykro z tego powodu – mówi Andrzej Karpiński. Dlatego bandy, za którymi będą mogły się zmieścić duże grupy dzieci, znacząco zmienią finały konkursów tanecznych. Ta stanowi ważny element pracy ośrodka. Działalność taneczna prowadzona jest tu od 25 lat, najpierw był to taniec klasyczny, z czasem popularniejszy stał się taniec nowoczesny. Od 15 lat Suchedniów jest gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych.  

Dwa kolejne dofinansowania pozwolą Suchedniowskiemu Ośrodkowi Kultury zorganizować warsztaty dotyczące ginących zawodów oraz przegląd gwarowy. Te zostaną zorganizowane już po ustaniu epidemii, podobnie jest z Turniejem Formacji Tanecznych, który planowany był na 4 kwietnia.

Reklama