Aplikacja ułatwi niesienie pomocy

Data publikacji: 29.03.2020 18:32
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. mat. prasowe

Podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej opracowali specjalną aplikację internetową, która ułatwi komunikację pomiędzy instytucjami. Narzędzie będzie też dostępne dla urzędów oraz służb medycznych i sanitarnych. Dzięki niemu potrzebujący szybciej otrzymają wsparcie.

Generał dywizji Wiesław Kukuła, dowódca WOT podkreślił, że w czasie zagrożenia bardzo ważne jest szybkie i sprawne działanie.

– Największymi sprzymierzeńcami koronawirusa są osoby nieprzestrzegające reżimu sanitarnego i biurokraci. Aplikacja skutecznie ogranicza możliwości działania tych drugich na dodatek przekładając się na szybkość działania – powiedział.

„Platforma wsparcia samorządów, organów sanitarnych i podmiotów leczniczych”, bo tak nazywa się aplikacja, ułatwi dotarcie z pomocą do osób pozostających w izolacji w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Co V-2.

Zgodnie z zasadą, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Narzędzie w pierwszej wersji łączy pracowników instytucji pomocowych, takich jak ośrodki pomocy społecznej różnego szczebla oraz Caritas z oficerami łącznikowymi z brygad WOT. Sukcesywnie ilość wspieranych podmiotów będzie rozszerzana w zależności od potrzeb o urzędy, organy medyczne i sanitarne.

Fot. Marek PIETRZAK /

Obsługa aplikacji ogranicza się do wypełnienia interaktywnego formularza, w którym wnioskodawca wskazuje miejsce i zakres pomocy oraz nadaje jej priorytet. Formularz ten jest widoczny dla oficera łącznikowego z brygady, który pod wskazany adres kieruje żołnierzy WOT z pomocą. Co ważne, zlecający zadanie będzie mógł na bieżąco śledzić postęp jego realizacji. Istotnym jest również fakt, że po zakończeniu zadania do wnioskodawcy trafią dodatkowe informacje, dotyczące dalszych potrzeb lub wnioski.

Do tej pory informacje takie były podawane przez telefon lub osobiście. Teraz ten sam proces zostanie znacznie uproszczony i przyspieszony.

Reklama