Świętokrzyskie. Kolejna osoba zakażona koronawirusem

Data publikacji: 29.03.2020 19:10 / Data aktualizacji: 29.03.2020 21:00
Autor: Robert Kałuża , Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To starsza kobieta z powiatu skarżyskiego - informuje rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska. W sumie na terenie województwa odnotowano do tej pory 34 przypadki zachorowań na COVID-19.

Tymczasem kolejnych 15 osób, pracowników szpitala Powiatowego w Skarżysku–Kamiennej badania laboratoryjne wykluczyły zakażenie koronawirusem. To druga dobra wiadomość z powiatu skarżyskiego - informuje starosta Artur Berus.

- W niedzielę rano otrzymaliśmy wyniki 99 badań. Wszystkie z nich na szczęście były negatywne. Teraz spłynęły do nas następne wyniki, które u kolejnych 15 osób także wykluczyły zakażenie koronawirusem. Sumując, na dziś 114 wyników laboratoryjnych nie potwierdziło zarażenia SARS Cov-2.

Z kolei w niedzielę pobrane zostały próbki od ponad 90 osób, tj. pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Skarżysku–Kamiennej. Ponadto do badań pobrano także 150 próbek od osób z naszego szpitala, wylicza Artur Berus. Wyniki około 240 badań powinny być znane w poniedziałek.

Natomiast w związku z tym, że w sobotę późno wieczorem okazało się, że jedna osoba z personelu medycznego, która pracuje na oddziale chirurgii jest zakażona patogenem, dyrekcja szpitala zdecydowała o przewiezieniu wszystkich, czyli ośmiu pacjentów z tego oddziału do jednoimiennego Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Oddział chirurgii będzie musiał zostać poddany kwarantannie.

Obecnie w powiecie skarżyskim odnotowano 17 zarażeń SARS Cov-2, a w całym województwie świętokrzyskim 34. Natomiast 4371 osób poddanych jest kwarantannie, a 212 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Reklama