Ubodzy i starsi otrzymali paczki z żywnością

Data publikacji: 30.03.2020 12:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.03.2020. Kielce. Caritas Diecezji Kieleckiej i WOT rozdają paczki dla potrzebujących

30.03.2020. Kielce. Caritas Diecezji Kieleckiej i WOT rozdają paczki dla potrzebujących
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej wraz z żołnierzami z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli rozwożenie paczek do osób ubogich, starszych i niepełnosprawnych.

Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas, do końca tygodnia dary trafią do 300 osób potrzebujących.

- Są to osoby ubogie i seniorzy, bo idea naszej akcji jest także, że paczki mamy dowieźć do tych osób, które nie mogą wyjść z domu i nie są też w stanie zamówić zakupów chociażby przez wolontariuszy, bo ich na to nie stać - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Paczki otrzymały dziś m.in. pani Stanisława i Magdalena. Jak powiedziały, to dla nich bardzo duże wsparcie, a same nie byłyby w stanie kupić sobie tyle produktów.

- Jestem osobą niepełnosprawną, poruszam się tylko i wyłącznie przy pomocy wózka inwalidzkiego, więc bardzo trudno jest mi wyjść i zrobić zakupy. Dlatego ta pomoc jest dla mnie nieoceniona - powiedziała pani Stanisława.

Z kolei pani Magdalena nie kryła radości, że paczka, którą ona otrzymała zawiera bardzo dużo różnorodnych produktów.

- Dostałam m.in. wędliny, olej, cukier, makarony, ryż, owoce i warzywa, mąkę, napoje, kaszę, a nawet słodycze. Czyli wszystko to, co jest potrzebne, by przygotować świąteczne posiłki. Ja bym sobie sama w stanie nie była kupić nawet połowy z tych rzeczy, które otrzymałam. Bardzo za nie dziękuję - powiedziała wzruszona pani Magdalena.

W akcję rozwożenia paczek włączyła się 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Jak powiedział porucznik Marcin Kowal, oficer prasowy tej formacji, codziennie paczki z żywnością będą przekazywać kilkudziesięciu osobom.

- Nasza brygada od ponad tygodnia mocno wspomaga Caritas Diecezji Kieleckiej. W minionym tygodniu szykowaliśmy paczki dla potrzebujących, rozdawane były one w punkcie pomocy doraźnej w Kielcach. Od dziś przez cały tydzień paczki będziemy rozwozić do wszystkich osób, które z różnych powodów nie mogły dotrzeć do punktu pomocy doraźnej i je odebrać - dodał porucznik Marcin Kowal.

Paczki z produktami spożywczymi będą również rozdawane w przyszłym tygodniu. Trafią one do osób bezdomnych.

Tagi do tego wpisu
Reklama