W Świętokrzyskiem posypały się mandaty za łamanie zakazu gromadzenia się

Data publikacji: 30.03.2020 12:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas /

Policjanci z województwa świętokrzyskiego odnotowali pierwsze przypadki łamania zasad związanych z gromadzeniem się powyżej dwóch osób. Do największej liczby takich zdarzeń doszło w Kielcach i powiecie kieleckim.

Do jednego z takich incydentów doszło w sobotę na osiedlu Ostra Górka. Trzech mężczyzn postanowiło spożywać tam alkohol na świeżym powietrzu - informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

- Oni wprost przyznali, że mieli zamiar się spotkać, pomimo, iż znają obowiązujące przepisy. W stosunku do nich, jak i innych 8 osób, które także złamały prawo zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie - mówi.

Z kolei w Busku-Zdroju w ostatni weekend odnotowano 4 przypadki łamania zasad związanych z gromadzeniem się w większej grupie - informuje Tomasz Piwowarski z miejscowej Komendy Powiatowej Policji.

- Dla przykładu, w piątek na jednym z buskich osiedli przebywała grupa trzech mężczyzn w wieku od 40 do 64 lat. Byli pod wpływem alkoholu. Oznajmili funkcjonariuszom, że wiedzą, iż nie można się grupować, jednak postanowili zignorować to obostrzenie - dodał.

Zasady złamali także mieszkańcy gminy Bliżyn. Tam na świeżym powietrzu spotkali się mężczyźni w wieku od 17 do 30 lat. Jak informuje Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, wszyscy zostali ukarani 500 złotowymi mandatami.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie można wychodzić z mieszkań poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami, takimi jak wyjście do pracy, sklepu, apteki, lekarza i wyprowadzenie psa.

Reklama