Postępowanie toczy się nadal. Decyzja być może w maju

Data publikacji: 30.03.2020 17:26
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Św.

Na zdjęciu: Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Św.
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Do końca maja zostało przedłużone postępowanie dotyczące Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Św., także byłego posła PSL. Włodarz miasta jest podejrzany o przekroczenie uprawnień oraz działanie na szkodę interesu publicznego.

Tomasz Rurarz, szef Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej, która prowadzi postępowanie w tej sprawie informuje, że końcowa decyzja powinna zapaść w kwietniu, chyba że obecna sytuacja, związana z rozprzestrzenieniem się koronawirusa to uniemożliwi. Wówczas zostanie zakończone w maju.

To już trzecie przedłużenie postępowania dotyczące nieprawidłowości w Ostrowcu Św. Przypomnijmy, Jarosławowi Górczyńskiemu zarzuca się m.in. przekroczenie uprawnień oraz działanie na szkodę interesu publicznego. Chodzi o postępowanie przetargowe z 2016 roku. Władze miasta ogłosiły wtedy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Według śledczych ze Skarżyska-Kamiennej, oferta jednego z przedsiębiorstw została odrzucona, mimo że spełniała wszystkie wymogi, po czym z wolnej ręki wybrano usługi innej firmy , droższe o prawie 2 mln zł.

Prezydentowi Ostrowca grozi 8 lat pozbawienia wolności. Jarosław Górczyński czuje się niewinny i nie przyznaje się do winy. Po wypłynięciu sprawy w 2018 roku wydał oświadczenie, w którym zarzucił swoim konkurentom, że prowadzą brutalną walkę polityczną na trzy miesiące przed wyborami samorządowymi.

Reklama